LUK on SCHAEFFLER grupi kaubamärk, mis pakub ülitäpseid komponente ja süsteeme mootori-, jõuülekande- ja šassiirakendustes, lisaks rull- ja liuglaagrisüsteemi lahendusi paljudele tööstuslikele rakendustele.
Schaeffleri kontsern on ülemaailmne auto- ja tööstustarnija.

Schaeffleri grupp annab juba täna otsustava panuse, et saavutada tänu ülitäpsetele komponentidele ja süsteemidele mootori-, jõuülekande- ja šassiirakendustes, lisaks veerevatele ja liuglaagritele mõeldud lahendustele paljudes tööstuslikes rakendustes. Schaeffleri ettevõtet on oma algusest peale iseloomustanud murrangulised uuendused ja globaalne kliendikesksus.

Ettevõtte kontserni nurgakivi panid täna vennad dr Wilhelm Schaeffler ja Dr.-Ing. E.h. Georg Schaeffler 1946. aastal koos aktsiaseltsi asutamisega. Ettevõtte tõus algas siis, kui dr Georg Schaeffler leiutas 1949. aastal nõelapuuri, millele järgnes varsti pärast seda Saksa autotööstuses INA suures koguses puuridega juhitavate nõelte rulllaagrite tootmine.

1965. aastal asutasid vennad Schaefflerid Saksamaal Bühlis LuK “Lamellen- und Kupplungsbau GmbH”. Ettevõttest sai turu tehnoloogiline liider oma kõige esimese innovaatilise toote nagu membraanvedru siduriga. LUK on üks maailma suurimaid sidurite tootjaid ja ajamirongide spetsialist. LUK sai Schaeffleri osaks aastal 1999.