Valeo lugu sai alguse 1923. aastal töökojas Saint-Ouenis, otse Pariisi lähedal Prantsusmaal. Üle 90 aasta hiljem on see nüüd maailma juhtiv globaalne autotööstustarnija, kes tegutseb 33 riigis ja teeb koostööd autotootjatega kogu maailmas. Valeo on autotööstus ja tarnijate partner kogu maailmas. Tehnoloogiaettevõttena kavandavad nutika liikuvuse jaoks uuenduslikke lahendusi, pöörates erilist tähelepanu intuitiivsele juhtimisele ja süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamisele. Samuti tarnib ja levitab kontsern varuosi autotootjatele ja sõltumatutele järelturu operaatoritele.

Valeo müügikasv on olnud kiirem kui ülemaailmsel autotööstusel ning tellimuste arv on saavutanud rekordtaseme – enam kui kolmandik hõlmab uuendusi. Selle saavutuse valguses nimetati Valeo 2015. aastal Thomson Reutersi nimekirjas “Top Global Innovator 2015”.

Selle innovatsioonistrateegiat toetavad teadusuuringute ja tehnoloogia partnerlused, näiteks Safrani omandamised Peiker ja Spheros, investeeringud tehnoloogiaga alustavatesse ettevõtetesse, investeeringud riskikapitalifondidesse ja ühisettevõtted.